MODELARNIA

Specjalizujemy się w produkcji modeli odlewniczych. Nowoczeny park maszynowy oraz doświadczony zespół pozwala zrealizować w zasadzie każde zamówienie. Możemy przygotować zarówno pojedyncze elementy, prototypy, modele odlewnicze, formy, kopyta jak i produkcje niskoseryjne gotowych elementów.

Posiadamy dwie frezarki sterowane numerycznie polskiego producenta Kimla:

1. Trzyosiowa o polu roboczym:

x- 1000 mm

y-   625 mm

z-   300 mm

2. Pięcioosiowa o polu roboczym:

x- 2000 mm

y- 2500 mm

z-   900 mm

Materiały, które możemy obrabiać to drewno i ich pochodne (sklejka, mdf itp.), tworzywa sztuczne (np płyty modelarskie), kompozyty i aluminium.

Nasz dział projektowy jest wyposażony w oprogramowanie CAD (Solid Edge) i CAM (NX modół do programowania obróbki CAM EXPRESS) co w połączeniu z doświadczonymi projektantami/programistami gwarantuje wysoką jakość realizowanych zamówień.

Wykonujemy zlecenia na podstawie dokumenrtacji płaskiej, 3D (pliki o rozszerzeniach stp, step,  igs, iges, sldprt, prt, x_b, x_t, stl) lub dostarzonego wzoru na bazie którego zostanie wykonany model 3d i dokumentacja płaska (tzw. inżynieria odwrotna).

Zapraszamy do skorzystania z usług samego działu projektowego. Przygotujemy bryły 3d oraz dokumentację płaską projektów zgodnie z Państwa wytycznymi.

Frezowanie (płyta modelarska)
Gotowy element
Model gotowego rozwiązania w środkowisku 3D

Jednym z przykładów naszych realizacji spoza branży odlewniczej jest zaprojektowanie i wykonanie oprzyrządowania samochodu dla osoby niepełnosprawnej z realizacji którego zdjęcia są poniżej.

Wizualizacja pałąka na kierownicę dla tego samego klienta
Gotowy element zamontowany w samochodzie

Dokumentacja wyrobu/odlewu powstała w oparciu o istniejący już wyrób z zastosowaniem tzw inżynierii odwrotnej. Możliwe jest też wykonanie oprzyrządowania odlewniczego w oparciu o dokumentację płaską lub 3d wyrobu.

Po zdigitalizowaniu elementu uzyskaliśmy w pełni edytowalną bryłę 3D gotowego odlewu oraz obróbczą(płaska i 3D). Na tym etapie klient może wprowadzić zmiany w wyrobie. Następnie wykonywana jest dokumentacja oprzyrządowania odlewniczego w oparciu o wytyczne odlewni.,

Bazując na dokumentacji 3D wykonywane są porogramy obróbcze dla obrabiarek numerycznych, a następnie modele są frezowane zgodnie z przygotowaną wcześniej dokumentacją. Po montażu pozostałych elemenetów oraz pozytywnej weryfikacji przez kontrolę jakości oprzyrządowanie jest gotowe do produkcji i trafia do klienta w skrzynkach trasnportowych.

Ostatnią przykładową realizacją jest kopyto bukszprytu zlecone przez duńską stocznię jachtową. Przy tej realizacji klient dostarczyl bryły 3D gotowego “wyrobu” oraz materiał (mdf o wysokiej gęstości). Naszym zadaniem było zaprogramowanie i wyfrezowanie elementu.

Gabaryty elementu oraz liczne “podcięcia” wymagały wykorzystania frezarki pięcioosiowej. Zastosowanie mdfu a duzej gęstości oraz odpowiednio dobrana technologia obróbki pozwoliła na uzyskanie bardzo dobrej jakości powierzchni. Dzięki temu nakład prac wykończeniowych wymaganych przed wykonaniem formy został ograniczony do minimum.

Wypełnij formularz lub przejdź do zakładki kontakt

Szukasz najlepszej jakości odlewów żeliwnych? A może zakładu produkcyjnego, w którym zrealizujesz wszystkie Twoje zamówienia? Zapewniamy kompleksową realizację wszystkich zamówień. Skontaktuj się z nami już teraz.

+48 693 569 118

+48 87 523 82 08

www.odlewniagicor.pl

Kowale Oleckie; ul. Kościuszki 54

Copyright P.H.U GICOR © 2020 I Design by 360 Media