MALARNIA

Na życzenie klienta wszystkie nasze wyroby lakierujemy proszkowo. Elementy pomalowane w ten sposób są doskonale zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi.

Ekologiczna metoda lakierowania

Jako jedna z nielicznych lakierni nie używamy chemii do odtłuszczania detali przed malowaniem. Zastępując ją obróbką strumieniowo-ścierną unikamy emisji odpadu chemicznego do środowiska.

Specjalne proszki którym pokrywane są detale nie zawierają szkodliwych substancji i trujących rozpuszczalników. Proces utwardzania farb proszkowych nie uwalnia związków lotnych.

Farby proszkowe w przeciwieństwie do mokrych nadają się do odzysku. Cały proces odbywa się w zamkniętej kabinie. Farba która nie przylgnie do powierzchni malowanego przedmiotu, zostaje zebrana, filtrowana i nadaje się do ponownego użycia.

Technologia:

Przygotowanie powierzchni:

W naszej lakierni nie używamy chemii do odtłuszczania powierzchni przed malowaniem. Detale w zależności od specyfiki materiału poddawane są obróbce strumieniowo-ściernej.

Obróbka strumieniowo-ścierna wirnikowa (grubsze elementy stalowe, felgi, żeliwo)

Oczyszczarki:

  • OWT 400
  • OWD 1000

Obróbka strumieniowo-ścierna pneumatyczna.(elementy delikatniejsze i gabarytowo nie mieszczące się w oczyszczarkach wirnikowych)

Kabina do śrutowania z automatycznym odzyskiem i oczyszczaniem śrutu

Wymiary:

  • Długość 7000 mm
  • Szerokość 2500 mm
  • Wysokość 2800 mm

Transport

Używamy zawieszkowego systemu trawersowego umożliwiającego dokładne malowanie detali i bezpieczny transport między kabinami a piecem.

Aplikacja elektrostatyczna

  • jednostki ITW Gema
  • 2 kabiny z pełnym odzyskiem i filtracją farby

Polimeryzacja

Olejowy piec o stałych parametrach podlegający systematycznym kontrolom serwisowym.

Wymiary komory pieca:

Długość do 6000 mm

Szerokość do 1300 mm

Wysokość do 1500 mm

 

Wypełnij formularz lub przejdź do zakładki kontakt

Szukasz najlepszej jakości odlewów żeliwnych? A może zakładu produkcyjnego, w którym zrealizujesz wszystkie Twoje zamówienia? Zapewniamy kompleksową realizację wszystkich zamówień. Skontaktuj się z nami już teraz.

+48 693 569 118

+48 87 523 82 08

www.odlewniagicor.pl

Kowale Oleckie; ul. Kościuszki 54

Copyright P.H.U GICOR © 2020 I Design by 360 Media